Hagymás tej kakukkfűvel és szegfűszeggel
Gyors segítség torokfájásra, megfázásra.
Hozzávalók:
- 3 nagy fej hagyma
- 1 db szegfűszeg
- 1 teáskanál barna cukor
- 1 db kakukkfűág
- víz
- fél csésze tej
A hagymát héjastól apróra vágjuk, majd szegfűszeggel, cukorral, kakukkfűvel, kevés vízzel egy fazékban alaposan elkeverjük. Az egészet kb. 2 órán át lassú tűzön főzzük, közben időnként kevés vizet öntünk hozzá. A masszát egy szűrőn átnyomjuk, a tejet pedig felforrósítjuk. A hagymalevet a tejjel azonos arányban kell összekeverni, majd jöhet a kúra. Ha a csodafőzetből naponta háromszor fogyasztunk, megszűnnek a panaszaink.
Nyerő hármas száraz köhögésre. A torokfájást rendszerint száraz köhögés követi. A gőzölésen, a mézes gyógyteákon kívül régen a következő kanalas orvossággal próbálkoztak.
Torma, hagyma, méz - köhögés ellen
Nyerő hármas száraz köhögésre. A torokfájást rendszerint száraz köhögés követi. A gőzölésen, a mézes gyógyteákon kívül régen a következő kanalas orvossággal próbálkoztak.
- 1 evőkanál friss reszelt torma
- 1 evőkanál hagyma
- 5 teáskanál méz
- 5 evőkanál víz
A tormát elkeverjük a mézzel, az apróra vágott hagymával, majd hozzáadjuk a vizet. Gyorsan felforraljuk, majd hűlni hagyjuk. Naponta ötször együnk belőle egy teáskanálnyit - ajánlják nagyanyáink. Nem sokkal rosszabb, mint a gyógyszertári köptető.
Izomlazító gyógynövény-balzsam
Izomfájdalom és húzódások enyhítésére kiváló bedörzsölőszer ez a balzsam.
Szükségünk lesz:
- vegyesen 25 gr friss levendulára és rozmaringágra
- 3/4 liter oliva- vagy napraforgó olajra
Takarékosan használjuk bedörzsölőszerként, balzsamként.
Cickafark felhasználása
Bélgörcsre kisbabáknak, női bajokra teának.
- 1 liter forró vízbe 1 teáskanálnyi cickafark virágot, levelével tegyünk bele. Felhasználható a szára is.
- Álljon 10-15 percet majd szűrjük le, úgy kortyolgassuk.
Fürdőnek nagyobb adagot főzzünk. A nők legjobb gyógyítója a cickafark, melyet alkalmazhatunk felfázásra, ivarszervi problémákra, gyulladásos állapotok enyhítésére.
"Ágyas"cickafark propolisszal
Elkészítés: Minél erősebb pálinkába tesszük a cickafarkot, annál hasznosabb lesz. Amennyiben 70 fokos törkölyben állni hagyjuk 3 hétig, majd propoliszos mézzel elkeverjük, és reggelente egy kávéskanállal fogyasztunk, mindenféle női bajunk elmúlik.
Elkészítés: Minél erősebb pálinkába tesszük a cickafarkot, annál hasznosabb lesz. Amennyiben 70 fokos törkölyben állni hagyjuk 3 hétig, majd propoliszos mézzel elkeverjük, és reggelente egy kávéskanállal fogyasztunk, mindenféle női bajunk elmúlik.
Altesti megbetegedések (Petefészek és méhbetegségek):
300 gramm körömvirág és 300 gramm cickafark keverékéből napi másfél-két liter teát készítünk. Ehhez 6-8 púpozott teáskanál gyógyfűre van szükség. A teát kortyonként kell a nap folyamán elfogyasztani. Három evőkanál svéd-keserűt keverünk a teába, amit étkezés előtt és után fogyasztunk el. Ezen kívül hetenként cickafark ülőfürdő alkalmazandó. Az első ülőfürdő vizét visszaöntjük a gyógyfüvekre, még kétszer fel lehet használni megmelegítve. Fájdalmas rohamoknál zsurló dunsztkötést és svédkeserűs borogatásokat is fel kell rakni.
Bélmegbetegedés
Egy csapott teáskanál kálmos-gyökeret 1/4 liter hideg vízben beáztatunk éjszakára, reggel felmelegítjük és leszűrjük. Ebből közvetlenül minden étkezés előtt és után 1-1 kortyot kell inni- többet azonban nem. Ez napi 6 korty. Ezen kívül az alábbi teakeverékre van szükségünk: 300 gramm körömvirág, 100 gramm cickafark és 100 gramm csalán. Ezt jól összekeverjük 1/4 liter vízhez egy púpozott teáskanálnyit adunk belőle. Naponta másfél-két liter teát kell fogyasztani. A beteg pontosan negyedóránként, vagy 20 percenként igyon egy kortyot, így a gyomorból jól felszívódik a folyadék. A tapasztalat azt mutatja, hogy ez a tea hamarosan elmulasztja a beteg étvágytalanságát. A napi teaadagból minden reggel, délben, este fél csészényihez egy evőkanál svéd-keserűt adjunk, s ezt étkezés előtt és után félórával kortyonként fogyasszuk el. A teát termoszban tartsuk melegen. Azon kívül az egész has felületén helyezzünk el svédfüves borogatást. Ehhez egy nagy vattadarabot nedvesítsünk be a cseppekkel és vékony rétegben helyezzük el a has felületén. A zsurlós dunsztkötés is enyhíti a fájdalmakat. Ezt a lehető leggyakrabban, például reggel és délután 2-2 órára, majd éjszakára is fel kell helyezni.
Bőrmegbetegedések
Amennyiben még bőr alatti rosszindulatú bőrmegbetegedésről van szó, ezt napjában többször a vérehulló fecskefű narancssárga nedvével kell megnedvesíteni. Ha azonban a betegség már nyílt, fekélyes, váladékot kibocsájtó sebbé mérgesedett, akkor azt langyos zsurlófőzettel és a hideg áztatással nyert papsajtteával felváltva mossuk, vagy fürdessük. A sebszéleket először vérehulló fecskefű nedvével, majd amikor ezt a bőr beszívta, körömvirág kenőccsel kell bekenni. A lándzsás vagy széleslevelű útifű leveleit megmossuk és péppé zúzva közvetlenül a nyílt sebbe tesszük. Éjszakára is zsurlós és papsajtfőzetes borogatást ajánlatos felrakni. Belsőleg vértisztítás céljából napi négy csésze teakeveréket kell fogyasztani, mely azonos mennyiségű csalán, orvosi veronika, körömvirág és cickafark főzetéből áll. 1/4 liter vízhez egy púpozott teáskanál keveréket adunk. A növénykeveréket leforrázzuk és rövid ideig állni hagyjuk. Anyajegyek, vagy bőrkeményedések műtéti eltávolításánál előfordul, hogy gennyesedő, nedvező, nyílt, rosszindulatú jellegű bőrkeményedések alakulnak ki. Itt a korábban említett nyílt, váladékot kibocsájtó fekélyével azonos kezelést kell alkalmazni. Ha a nyílt sebek az egész testre kiterjednek, zsurló-papsajtos teljes fürdőt kell venni. A beteget egész éjszakára lepedőbe burkoljuk, melyre friss lándzsa és széleslevelű útifű pépet terítünk.
Csontmegbetegedés
Naponta négy csésze cickafarkteát kell elfogyasztani, mert a cickafark különösen jó hatással van a csontvelő vörösvérsejt termelésére. Vértisztítóként két csésze körömvirág és két csésze csalánteát fogyasztunk el mellé. 1/4 liter vízre egy púpozott teáskanál gyógynövényt számítunk. Egy evőkanál svéd-keserűt öntünk minden csésze teába, amiből a napi étkezések előtt és után félórával megiszunk fél csészényit.
Emlő megbetegedések
Műtét utáni kezelés. A heget hónaljig körömvirág kenőccsel kenjük be. A bőr már ettől is kisimul, és visszanyeri természetes színét. A körömvirág kenőccsel való bedörzsölés megszűnteti az ilyen jellegű műtétek után fellépő feszültségeket, melyek a karba is kisugároznak. A nyirokcsomók sérülése esetén friss lándzsás útifű leveleiből készített levélpépet teszünk fel. Továbbá az alábbi teakeveréket készítjük el: 300 gramm körömvirág, 100 gramm cickafark és 100 gramm csalán, jól összekeverve. A tea elkészítéséhez ebből 1/4 liter vízre 1 púpozott teáskanálnyit veszünk. A napi adag másfél-két liter, melyet kortyonként kell a nap folyamán elfogyasztani. Ezenkívül reggel, délben, este fél csészényi teába 1-1 evőkanál svéd-keserűt keverünk, az étkezés előtt és után kortyonként fogyasztjuk el. Újabb fájdalmak esetén svéd-füves borogatást és zsurlós dunsztkötést kell ismételten alkalmazni.
Gégebetegség
A kezeléshez mindenekelőtt friss papsajtra van szükség. Naponta négy csésze teát megiszunk és további hat csésze teára toroköblítéshez, gargalizáláshoz van szükségünk, ez összesen napi két és fél liter. Egy csészére egy púpozott teáskanál gyógyfüvet számítunk. Ezt este hideg vízbe áztatjuk és másnap reggelig állni hagyjuk. Négy csésze teát kortyonként fogyasztunk el és hat csészényit használunk fel toroköblögetésre. A napi 10 csésze tea igen hamar elmulasztja a rosszindulatú gége megbetegedéseket, még akkor is, ha a kór már végső stádiumban van. A nyelőcső megbetegedést ugyanúgy kezeljük, mint a gégefő megbetegedését.
Gyomor megbetegedés
Napközben négy óra hosszat svédfüves borogatást helyezünk a gyomorra. Amennyiben a beteg felkelhet, ezt az időt ajánlatos az ágyon kívül tölteni. Azonban a borogatásokat meleg kendőkkel kell letakarni, nehogy a pára lehűlése következtében megfázzunk. Éjszakára zsurlós dunsztkötést készítünk ha időközben erős fájdalmak jelentkeznek, ezt a dunsztkötést még reggel és délután is 2-2 órára felrakjuk, úgy, hogy a beteg ágyban feküdjön. A borogatások mellett napi másfél-két liter, lehetőleg friss csalán és körömvirág teát kell elfogyasztani kortyonként. Kezdődő gyomorráknál a frissen szedett madársóska kipréselt levét kell elfogyasztani, minden órában 3-5 cseppet teszünk a javasolt teába.
Leukémia (Fehérvérűség)
Javasolt teakeverék:
- 20 g veronika,
- 25 g közönséges galaj,
- 25 g cickafark,
- 20 g fehérüröm,
- 30 g bodzavirág,
- 30 g körömvirág,
- 30 g vérehulló fecskefű,
- 30 g csalán,
- 15 g orbáncfű,
- 15 g pitypanggyökér,
- 25 g réti legyezőfű.
A fenti teakeverékből egy púpozott teáskanálnyit számítunk 1/4 liter vízre. Egy nap folyamán legalább két liter teát kell elkortyolgatni. Mivel a leukémia legtöbb esetben a lép hiányos működésének következménye, fentieken kívül még hat korty kálmosgyökér teát is el kell fogyasztani. Egy csapott kálmosgyökeret 1/4 liter vízben éjszakára állni hagyjuk, reggel megmelegítjük és leszűrjük. Minden étkezés előtt és után fogyasszunk ebből 1-1 kortyot. Három teáskanál svédkeserűt három csésze gyógyteával felhígítunk. Ezt a mennyiséget minden étkezés előtt és után egész napra elosztva isszuk meg. Ajánlatos a máj-és lép környékére négy óra hosszat svédkeserűs borogatást, ezen kívül zsurlós dunsztkötést is helyezni. Mindennemű savas élelmiszer pl. narancs, citrom, grapefruit, a különböző gyümölcslevek, savanykás nyers gyümölcs, valamint erősen sózott, fűszeres ételek, felvágottak és a zsíros hús fogyasztása kerülendő. Almakompótot minden mennyiségben lehet fogyasztani.
Májzsugor és a máj megbetegedései
Reggel éhgyomorra és este félórával vacsora előtt 1-1 csésze patikában vagy gyógynövényboltban vásárolt korpafüvet kell elfogyasztani, ez mind a májzsugor, mind a daganatos májmegbetegedés ellen használ. Azonnal megszünteti a mindkét betegségre jellemző légszomjat. 1/4 liter vízre egy csapott teáskanál gyógynövényt számítunk. Emellett hat korty kálmosgyökérteát és 2-3 csésze csalánteát ajánlatos meginni. Helyezzünk a máj fölé svédkeserűs borogatást napi négy órára, zsurlós dunsztkötést ágyban fekve lehetőleg reggel és délután 2-2 órára, és egész éjszakára. Minden borogatást meleg kendővel kell letakarni, nehogy a párolgó nedvesség következtében meghűlés következzék be.
A nyelv betegségei
Nyirokmirigy megbetegedés
Pajzsmirigy megbetegedés
Igen mély toroköblögetést végzünk felváltva közönséges galaj illetve papsajtteával. Ugyanezekből a friss füvekből éjszakára borogatást teszünk fel. A friss növényeket megmossuk, sodrófával péppé morzsoljuk, a beteg testrészre helyezzük és jól bekötjük. Száraz füvek esetén a toroköblítő tea maradékát megmelegítjük és kevés vízzel és árpaliszttel elkeverve vászondarabokra kenjük fel és bekötjük. Napközben két óra hosszat zsurló dunsztkötést alkalmazunk, négy óra hosszat pedig svédfüves borogatást; ezalatt helyes ágyban maradni. Ezen kívül naponta másfél-két liter teát kell kortyolgatni, melyet körömvirág, cickafark és csalán 1:1 arányú keverékéből készítünk. Minden étkezés előtt és után félórával fogyasztjuk.
Tumorok
A zsurlófű mindenfajta tumor fejlődését meggátolja és még a rosszindulatú daganatokat is meggyógyítja. A zsurlófüves dunsztkötések igen hatásosak mindenféle tumor esetén. Jó maréknyi zsurlót szitába helyezünk és zubogó forró vízzel telt fazék fölé tartjuk. A megpuhult, párolt zsurlót vászonkendőbe rakjuk és oda helyezzük, ahol a tumor, a daganat, a ciszta, az adenoma, a melanoma, a papilloma, vagy a hematoma található. Az egészen súlyos megbetegedéseknél már reggel az ágyban felrakjuk a kötést és két óra hosszat hagyjuk a beteg testrészén. Délután ezt megismételjük, és a borogatást éjszakára is feltesszük. Fontos, hogy a dunsztkötés forró legyen és melegen tartsuk. Ugyanazt a zsurló mennyiséget 3-4-szer is felhasználhatjuk. Tumoroknál, daganatoknál, vagy a bőrfelületén elhelyezkedő fekélyeknél a lándzsáslevelű útifűből és termetes medvetalpból készített levélpépet friss állapotban rakjuk fel. Folyamatos és rendszeres alkalmazás esetén már az ötödik napon javulást, két hét múlva pedig határozott gyógyulást észlelhetünk.
Tüdő megbetegedések
Naponta kortyonként négy csésze cickafarkteát kell elfogyasztani, ezenkívül reggel éhgyomorra és félórával vacsora előtt 1-1 csésze zsurlóteát. Napközben kálmosgyökeret kell rágcsálni, nedvét kevés cickafarkteával lenyelni. Fájdalmas rohamoknál éjszakára zsurlós dunsztkötést teszünk a tüdőre, napközben pedig négy órára svédfüves borogatás ugyanide, esetleg a hátra is.
Vese megbetegedések
Ebben az esetben azt a gyógyteát kell inni, melyet a svájci természetgyógyász, Künzle ajánl vesezsugor esetében. Egyenlő mennyiségű erdei aranyvesszőből, közönséges galajból, fehér és sárga árvacsalánból készítjük el és napi négy csészével kortyonként fogyasztjuk. Egy-egy teáskanál svédkeserűt adunk hozzá. Alkalmazzunk zsurlós ülőfürdőt, melyhez esetenként 100 g gyógyfüvet számítunk, ezt éjszakára hideg vízbe áztatjuk, reggel pedig a felmelegített levét fürdővízbe öntjük. Fürdési idő: 20 perc. Éjszakára zsurlós dunsztkötést, napközben négy órára svédfüves borogatást kell a vesékre helyezni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése